Lokation: Vikingvej 2, 9300 Sæby
Startdato: 8 november, 2026
Slutdato: 8 november, 2026

Yoga og stress release 08/11/2026

899,00 kr.

Giv kroppen ro. Slip spændingerne. Mærk forskellen.

Trænger du til en dag, hvor tempoet sænkes, tankerne får en pause, og kroppen får lov til at give slip?

Den 8. november inviterer vi til en særlig Yoga & Stress Release-dag på Hotel Viking, hvor yoga, åndedræt, Gua Sha og spa går hånd i hånd.

Gennem rolige øvelser arbejder vi med at løsne spændinger og skabe mere bevægelighed og ro i kroppen. Mange oplever spændinger i bindevævet, nakke, lænd og hofter eller et overfladisk åndedræt – og netop disse områder får særlig opmærksomhed gennem dagens øvelser.

Målet er, at du går herfra med en følelse af lethed, ro og fornyet energi – og for en stund har lagt hverdagens spekulationer og bekymringer til side.

Du er i trygge hænder

Natalie fra Namiso og Hedii fra Care Yoga guider dig roligt gennem dagens øvelser. Du behøver hverken have erfaring med yoga eller Gua Sha – alle kan være med, og øvelserne tilpasses, så du kan følge med i dit eget tempo.

Og selvfølgelig bliver der også tid til at nyde de afslappende omgivelser og spa & wellness på Hotel Viking.

Husk at medbringe

Yogamåtte, et lille håndklæde der må få olie på sig, tæppe til afspænding samt badetøj til spa.

Kom gerne i behageligt og løstsiddende tøj – eksempelvis løse bukser eller shorts og en top med stropper, så der er god plads til Gua Sha-behandlingen.

En hel dag dedikeret til dig, din krop og din indre ro. 

Galleri

Programoversigt

Kl 10.00:
Vi mødes i hotellets loungeområde ved receptionen, hvorfra vi følges op i vores yogalokale.

Vi starter med en præsentation, efterfulgt af grounding og yoga.

Kl 11.30:
Intro til eftermiddagen

Kl 12.00:
Let frokost i restauranten

Kl 12.45:
Gau Sha

Kl 14.00:
Stress release

Kl 15.30:

Afslutning og adgang til spa frem til klokken 21.00

Information

Preview
Close